Niedrogie torby papierowe

 

Żyjemy w czasach, kiedy ochrona środowiska nie jest nam obojętna, ponieważ zdajemy sobie sprawę ze skutków zanieczyszczania środowiska. Najgorsze dla przyrody są jednorazowe reklamówki foliowe, które rozkładają się przez setki lat.

Ekologiczna torba z papieru

tanie torby papierowe z nadrukiemCoraz częściej sprzedawcy rezygnują z korzystania z jednorazowych foliówek w celu zapakowania towaru dla klienta, choć nie zawsze jest to możliwe. W przypadku mięsa muszą pozostać woreczki, bo do papieru z pewnością towar będzie się przyklejał. Jednak w branży odzieżowej, obuwniczej, jubilerskiej czy nawet spożywczej tanie, ładne torby papierowe z nadrukiem są jak najbardziej wskazane. Przede wszystkim takie opakowania są ekologiczne i powstają z materiałów pozyskanych z recyklingu. Wiele osób obawia się, że nie są wytrzymałe, ale to nieprawda, ponieważ są one w taki sposób wzmacniane, że są w stanie unieść nawet kilkanaście kilogramów. Mogą być szyte lub klejone i przeważnie mają kilkuwarstwowe dna, co przeciwdziała przedarciom i szybkiemu przemoczeniu. Najtańsze w zakupie będą klasyczne, szare torby bez nadruków, jednak wielu sprzedawców dostrzegło w nich spory potencjał na skuteczną i tanią reklamę. Dlatego też coraz częściej na ich bokach znajdują się loga sklepów, hasła reklamowe czy adresy sklepów, w których klienci dokonali zakupów. Sprzedawcy zamawiają je w hurtowych ilościach, przez co jednostkowa cena wynosi zaledwie kilkadziesiąt groszy. Niektórzy je sprzedają, a inny za darmo do nich pakują zakupy klientów.

Z pewnością zamiana foliowych reklamówek na papierowe torby jest świetnym wyborem, bo są one równie praktyczne i estetyczne. Mają szerokie zastosowanie i mogą być wielokrotnie użyte, a także ponownie wykorzystane w recyklingu, co korzystnie wpływa na środowisko.