jeździectwo

Niezbędnik do bezpiecznej jazdy konno: ochraniacze dla konia

Bezpieczeństwo jest ważną kwestią przy uprawianiu każdego sportu. W przypadku jazdy konnej jest szczególnie istotne, ponieważ nie dbamy tu tylko o swoje dobro, ale także o dobro całkowicie na nas w tym względzie zdanego wierzchowca.

Pewne elementy bezpiecznej jazdy zależą od odpowiednich akcesoriów

jeździectwo W co powinniśmy zainwestować, jeśli chcemy mieć pewność, że dbamy o siebie i konia? Na pewno w odpowiednie akcesoria jeździeckie, jak kask i rękawiczki do konnej jazdy. Niezwykle istotne są też wygodne spodnie, czyli bryczesy damskie lub męskie, przystosowane do tego rodzaju sportu. Są nie tylko komfortowe, ale też chronią przed obtarciami. Do zwiększenia tej ochrony potrzebne są albo bardzo wysokie buty (oficerki), albo buty z dodatkiem czapsów, które zasłonią łydkę. Potrzebna jest też dopasowana kurtka czy marynarka z materiału, który nie szeleści (to może spłoszyć konia), a na wierzch można założyć specjalną ochronną kamizelkę, która zabezpieczy ciało przed wieloma urazami. Dla konia z kolei potrzebna będzie derka (ciepła na zimę i lekka, chroniąca przed owadami na lato), czaprak (ochroni przed otarciami od siodła i odprowadzi wilgoć z grzbietu. Dopasowane, miękki paski ogłowia i siodła to też podstawa, podobnie jak wysokie jakości ochraniacze Veredus. Są ważne na treningach oraz w czasie transportu konia.
Lista niezbędników jest długa, należy jednak pamiętać, że zakup tych rzeczy to nie fanaberia. Zostały stworzone i były doskonalone przez dziesiątki czy nawet setki lat z myślą o zapewnieniu maksymalnej wygody i bezpieczeństwa dla konia i jego jeźdźca, więc na pewno warto je kupić.