zacieraczki do tynków

Niższe koszty budowy przy zacieraczkach do tynków

Budowa naszego wyśnionego domu z pewnością jest niezwykłym doświadczeniem i nie lada wyzwaniem. Niewątpliwie są olbrzymie plusy mieszkania we własnym domu i przeciwnicy mieszkań w bloku mają wiele racji. Bycie niezależnym od wszelkiego rodzaju wspólnot, zwykle większy metraż, własny ogródek, picie kawy na tarasie, przykłady można mnożyć. Oczywiście zwolennicy mieszkań też mają swoje racje – mieszkanie w bloku jest jednak tańsze, nie mówiąc już o kosztach wykończenia naszego wymarzonego gniazdka.

zacieraczki do tynkówJeśli jednak zdecydujemy się na własny dom, możemy spróbować obniżyć koszty budowy domu. Od czego zacząć? Najlepiej od początku, czyli od projektu. Projektujmy dom o jak najmniej skomplikowanej bryle i z możliwie najmniejszą ilością różnych załamań i atrakcji typu balkon, czy lukarna. Ponadto zastanówmy się czy potrzebna nam jest piwnica, przez którą zwykle ucieka wiele ciepła, a jej budowa niesie sporo kosztów.
Być może jej funkcje mogą przejąć pomieszczenia na parterze domu, tam można urządzić spiżarnię czy też kotłownię. Kolejną kwestią jest sprzęt, jakiego użyjemy do budowy. Wybierajmy sprzęt renomowanych firm, takich jak Brinkmann, czy firma produkująca agregaty tynkarskie natryskowe Putzmeister. To istotne, gdyż używanie sprzętu firmy nieznanej czy mało popularnej może się skończyć tym, że będziemy musieli kupować nowe. Na rynku jest wiele wypożyczalni sprzętu budowlanego, zatem niektóre sprzęty typu zacieraczki do tynków lub agregaty tynkarskie właśnie możemy wypożyczyć w niezbyt dużych cenach. Warto dodać, że świetnym rozwiązaniem na obniżenie kosztów jest analiza ofert sklepów internetowych i hurtowni.

Często promocje na różne sprzęty budowlane od narzędzi drobnych po części do silników do maszyn budowlanych mogą być niebagatelne, sięgające 20%. Również w kwestii materiałów możemy zaoszczędzić sporo, analizując oferty hurtowni czy sklepów internetowych. Materiały to oprócz kosztów instalacji elektrycznych i sanitarnych największe bodaj koszty, które musimy ponieść, zatem warto poświęcić parę chwil i sprawdzić oferty i promocje na materiały budowlane.