Noszenie eleganckiego łańcuszka

 

U nas w liceum od samego początku każda dziewczyna stroiła się i chwaliła nowymi ciuchami czy biżuterią. Ja na początku byłam skromna, ale z czasem doszłam do wniosku, że nie chcę odstawać od innych i robiłam to samo co moje rówieśniczki ze szkoły.

Zachwyt koleżanek eleganckim łańcuszkiem ze złota

elegancki łańcuszek złotyNie było łatwo przebić Marioli, której rodzice mieli kupę kasy i dawali jej na co tylko chciała. Musiała do domu przynosić dobre oceny i to był jedyny warunek. Ostatnio miała nowy łańcuszek, który wszystkim nam się bardzo spodobał. Mariola mówiła, że jest ze złota, ale ja sądziłam, że to podróba, bo kolor mi nie pasował. Nie podjęłam tematu, tylko cierpliwie czekałam na swoją kolej, ażeby zabłysnąć. W końcu udało mi się odłożyć pieniądze na elegancki łańcuszek złoty, który chciałam od dawna kupić. Miałam nowe buty i bluzeczkę a do uzupełnienia wszystkiego brakowało mi tylko tego łańcuszka. Ciocia Ela podczas odwiedzin dała mi sto złotych a właśnie tyle mi brakowało, ażeby kupić łańcuszek. Pobiegłam do sklepu od razu i go kupiłam. Następnego dnia jak wybierałam się do szkoły to wstałam godzinę wcześniej, ażeby się jeszcze pomalować ładnie. Nowa bluzka miała dekolt w karo i dzięki temu mój elegancki łańcuszek złoty był bardzo widoczny. W szkole od razu przybiegły do mnie dziewczyny, ponieważ zobaczyły łańcuszek i zaczęły go zachwalać. Mariola była wyjątkowo zachwycona i powiedziała nawet, że mi trochę zazdrości. To właśnie chciałam osiągnąć i mi się udało. Zrobiłam niezłe wejście.

Od tamtego dnia długo jeszcze byłam w centrum uwagi. Wiedziałam, że warto było czekać dłużej, ażeby właśnie ten łańcuszek kupić. Mama widząc jakie to było dla mnie ważne obiecała mi kupić kolczyki do kompletu na święta i byłam jej za to bardzo wdzięczna.