Nowoczesne domofony w naszych domach

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej domów jednorodzinnych posiada domofony. Przydają się one szczególnie tam, gdzie od ogrodzenia do drzwi wejściowych jest dosyć daleko, a furtka zamykana jest na zatrzask. Domofony są bardzo dużym ułatwieniem i wygodą. Przede wszystkim jednak podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Domofon z kamerką i ekranem

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu możliwość otwierania furtki bez konieczności wychodzenia z domu była czystą abstrakcją. Dzisiaj jesteśmy tak oswojeni ze zdobyczami techniki, że domofon na prawie każdy właściciel domku jednorodzinnego. W blokach są one oczywiście bezwzględną koniecznością. Na dzień dzisiejszy, kiedy to postęp z roku na rok jest ogromny, korzystamy coraz częściej z nowoczesnych rozwiązań. Szczególnie w nowo budowanych domach ich właściciele przeważnie zakładają domofony IP, które mają wmontowanych wiele funkcji. Podstawową zaletą domofonów IP jest kamerka umieszczona przy furtce oraz wyświetlacz w domu. Dzięki temu możemy nie tylko usłyszeć, ale też zobaczyć, kto do nas przyjechał. Poza funkcję otwierania furtki gościom oraz przesuwania bramy wjazdowej, domofon IP spełnia również ważną funkcję bezpieczeństwa. Umieszczona na wejściu kamerka zapisuje rejestrowany obraz. Ciekawe jest też to, że mając na przykład duży dom, możemy domofon umieścić w różnych jego częściach, co znaczenie ułatwia otwieranie bramy, bez konieczności biegania do domofonu przy samych drzwiach wejściowych.

Domofony stają się niezbędnym elementem nie tylko w blokach, ale też w domkach jednorodzinnych. Pełnią nie tylko funkcję bezpieczeństwa, ale również dają sporo komfortu w otwieraniu furtki gościom. Coraz popularniejsze stają się domofony z kamerką i wyświetlaczem, które można rozmieszczać w różnych częściach domu.