lampa stylowa

Nowoczesność czy klasyka? – gdy chodzi o lampy

lampa stylowaChcąc wybrać właściwy styl urządzenia domu zwykle próbujemy połączyć klasykę i nowoczesność w jedną całość. Czasami faktycznie się to udaje. Jednak najczęściej kończy się na tym, że wybieramy tylko jeden styl, bo nie możemy znaleźć ładnego połączenia tych dwóch wątków razem. Czy musimy wybierać? Nie zawsze.

Bardzo ciekawym połączeniem stylu nowoczesnego z klasycznym może być postawienie na tradycyjne oświetlenie, w którym lampy stylowe wyróżniać się będą na tle nowoczesnych mebli i barw. Z kolei abażury do lampek ustawionych na stołach czy przy kąciku wypoczynkowym mogą nawiązywać do latarni ulicznych, lampek Tiffanego czy lamp z lat 70-tych. W ten sposób do nowoczesnych mebli dodamy powiew klasyki i nadal będziemy mieli mieszkanie w stylu nowoczesnym.
Taki zabieg można też powtórzyć w drugą stronę. Planując nowoczesne oświetlenie wcale nie trzeba podtrzymywać tego samego kierunku przy zakupie mebli. Światła led poprowadzone przez strategiczne miejsca na pewno ładnie oświetlą mieszkanie, a z drugiej strony będą mało widoczne. Ponadto takimi światłami można podświetlić półki, co również będzie ciekawie wyglądało. Do takiego nowoczesnego oświetlenia spokojnie będzie pasować klasyczny wystrój wnętrza, do którego można też dodać jedną lub dwie ozdobne lampy stojące. Każdy sklep lampy zaoferuje nam odpowiednie do potrzeb i planu umeblowania mieszkania, więc bez trudu stworzymy aranżację odpowiednią dla nas i połączymy przy tym klasyczne oświetlenie z nowoczesnymi meblami lub na odwrót.

Można też zastanowić się nad rodzajem kominka do salonu, ponieważ klasyczne opalane drewnem dla wielu osób wydają się być niewygodne i „brudne”. Dzisiaj można zrobić kominek gazowy, który nie wymaga przynoszenia do salonu szczapek drewna, a wygląda tak samo dobrze i pasuje też do klasycznych salonów.