rower

O rowerze elektrycznym słów kilka.

Rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Najczęściej korzystają z nich osoby starsze np. do dojechania na działkę, kościoła czy na zakupy. Rower elektryczny może znacznie ułatwić poruszanie się na dalszych dystansach.

Szukając roweru elektrycznego, zwróć uwagę na rowery focus

rowerDobrej jakości rower elektryczny może z powodzeniem zastąpić chociażby skuter, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że jest to nadal pojazd w pełni ekologiczny. Rowery elektryczne możemy nabyć już w granicach 2 – 3 tysięcy złotych, a te lepszej jakości już od około 5 – 6 tysięcy. Szczególnie ciekawymi produktami są rowery focus. Rower magura hs11 także jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Obecnie rowery elektryczne najczęściej są w stanie jeździć z prędkością 25 kilometrów na godzinę, ale istnieją również rowery, które są w stanie osiągać znacznie wyższe prędkości. Jest nawet rower, który jest w stanie pędzić z prędkością nawet do 100 kilometrów na godzinę. Średnio na jednym ładowaniu możemy przejechać nawet do 60 kilometrów, ale droższe modele mają znacznie większą pojemność akumulatora, dzięki czemu możemy przejechać znacznie więcej. Rowery te charakteryzują się niskim kosztem eksploatacji, gdyż takie jedno pełne ładowanie akumulatora to koszt rzędu 50 groszy. Przytłaczać może jedynie waga takich rowerów, gdyż o ile zwykłe rowery ważą mniej więcej około pięciu kilogramów, to te elektryczne są w stanie ważyć już ponad 40 kilogramów. Może to czasami powodować duże niebezpieczeństwo podczas ewentualnego wypadku, kłopotliwe mogą być również dla mieszkańców bloku, którzy nie mają piwnicy. Wnoszenie takiego roweru do mieszkania jest praktycznie niemożliwe.

Rower ten jednak jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które muszą pokonywać dziennie dużą ilość kilometrów lub dla wspomnianych wcześniej osób starszych, które często nie mają siły długo pedałować.