Ochrona przed ogniem

Zdarzenia losowe są różne i niestety nie sposób ich przewidzieć. Posiadając swoją własną firmę musimy liczyć się z tym, że czasami zdarzą się sytuacje, na które nie mamy wpływu. Pożar jest jednym z najgroźniejszych wypadków. Sami go nie opanujemy, a on w błyskawicznym tempie potrafi się rozprzestrzeniać.

Zastosowanie bramy przeciwpożarowej

bramy ppoż rolowaneBramy przeciwpożarowe pełnią ważną funkcję. W przypadku pożaru brama taka zamyka się oddzielając strefę zajętą ogniem od strefy bezpiecznej. Zapewnia to czas na bezpieczne ewakuowanie ludzi znajdujących się w budynku. Istnieje wiele rodzai bram przeciwpożarowych.  Dzięki temu istnieje możliwość, aby dobrać pasujące do danego pomieszczenia rozwiązanie. Jednym z rodzajów bram są bramy ppoż rolowane, które charakteryzują się wysoką ergonomicznością. Są one stosowane w pomieszczeniach gdzie nie trzeba dysponować dużą ilością miejsca wokół otworu, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do każdego pomieszczenia, zarówno mieszkalnego jak i w obiektach użytku publicznego. Panele takiej bramy zbudowane są z ukształtowanego profilu PCV, a wypełnione są dwoma listwami drewnianymi, które są zaizolowane ochronnie przed ogniem. Panele bramy rolowanej podczas otwierania nawijane są na wał. Opcje mocowania pasują praktycznie do wszystkich rodzajów konfiguracji sufitowych. Mogą być zintegrowane zarówno ze stałymi, jak i podwieszanymi sufitami. Można także wykorzystać opcję ukrycia jej w suficie co jest również jej dużą zaletą.

Każda z bram przeciwpożarowych rolowanych spełnia niezbędne normy. Bramy te doskonale spełnią swoją role w garażach podziemnych, halach, centrach logistycznych, zakładach przemysłowych czy też w galeriach handlowych. Znakomicie sprawdza się również w biurach i budynkach mieszkalnych. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy oraz osoby prywatnej.