pałac

Oddałem swoje zamki na sprzedaż z powodu przeprowadzki

Od lat planowałem kupić domek jednorodzinny w Anglii. Niestety tam ceny nieruchomości są bardzo wysokie. Ja już dawno wyjechałem z kraju i nie chciałem tutaj wracać.

Najczęściej sprzedaje się nieruchomości gdy się przeprowadzamy

pałacNa dodatek to tam znalazłem satysfakcjonującą pracę i żonę. Jednak nie mogłem dostać kredytu na wymarzony dom. W dawnych czasach moja rodzina była bardzo bogata. Dziadek w przeszłości lubił inwestować i zarządzał wielkimi posiadłościami. Często wystawiał pałace na sprzedaż oraz inne zabytkowe rzeczy. Po jego śmierci to ja zostałem jedynym spadkobiercą. Niestety nie wiedziałem co mam zrobić z swoim spadkiem. Postanowiłem zaryzykować i oddać to wszystko dla innego właściciela. Zadzwoniłem do znajomego, który pracował jako agent nieruchomości. To on tak naprawdę wystawił moje zamki na sprzedaż. Kompletnie nie wiedziałem ile są warte. Zazwyczaj były to po prostu ruiny. Dziadek najprawdopodobniej chciał stworzyć w nich muzea. Również nie rozumiałem jego zamiłowania do kultury. Już po kilku tygodniach pojawili się pierwsi klienci. Byli to młodzi ludzie, którzy podobnie jak mój przodek kochali zabytki. Po rozmowie z nimi dowiedziałem się, że oni wystawili swoje dworki na sprzedaż i chcieli kupić coś bardziej ambitnego. Trochę obniżyłem dla nich cenę. Ja za tą kwotę i tak całe życie mógłbym przeżyć utrzymując się z procentów. Ostatecznie udało mi się dokonać transakcji i wyjechać na stałe do Anglii.

Tam wynająłem dobre biuro architektoniczne aby zaprojektowało dla mnie wymarzony domek jednorodzinny. Nabyłem także działkę w bardzo przyjaznym miejscu.