Oglądając przydomowe ogrody

 

Razem z moją sąsiadką co wieczór wybieramy się na spacer po okolicznej wsi. Jest to dobre dla zdrowia i urody. Spotykamy naszych sąsiadów i zobaczymy co się dzieje na ich ogrodach. Musze przyznać, że niektórzy to naprawdę mają pięknie zaprojektowane posesje.

Kto zakłada takie ładne ogrody?

zakładanie przydomowych ogrodów w KrakowieTak spacerując, oglądając i oceniając nie trudno jest skomentować: kto tak naprawdę zakłada takie piękne ogrody? Czy robią to właściciele posesji? Czy może zatrudniają oni fachowców od projektowania? Najpierw w to wątpiłam, bo wydawało mi się, że zakładanie przydomowych ogrodów w Krakowie jest bardzo drogie. Nic bardziej mylnego. Wyjaśniło to się podczas ostatniej rozmowy z sąsiadem. Okazało się, że często do różnych ludzi przyjeżdża specjalna firma, która w kilka dni jest w stanie wykonać taki projekt, o którym marzy każdy właściciel ogrodu. Mało tego! Cena takiej usługi była bardzo niska! Gdybym miała przeliczyć moja emeryturę oraz oszczędności, to można stwierdzić, że starczyłoby mi w zupełności. Może warto będzie w tym roku zainwestować w ogród? Pomyślę o tym później. Na razie muszę podejrzeć, jakie ludzie mają ogrody. Zdarzają się białe, naturalne oraz takie, w których dominują iglaki z dobrze przystrzyżoną trawą. Mnie najbardziej podobają się ogrody naturalne, ponieważ przypominają mi moje dzieciństwo. Chcę by u mnie rosły malwy i białe róże. Chcę także zainwestować w dalie, a tuż przy krawężnikach zasadzę tradycyjne aksamitki. Nie może zabraknąć również ziół, jak majeranek, bazylia, mięta oraz tymianek.

Sama nie jestem w stanie wykonać wszystkich tych czynności. Wiem, że firma, która zajmuje się zakładaniem ogrodów przydomowych będzie w stanie mi pomóc i zrobi projekt odpowiedni do moich potrzeb. Myślę, że na stare lata należy mi się odrobina luksusu, a takim luksusem niech będzie piękny ogród!