ogród francuski

Ogród francuski

ogród francuskiJeżeli nasz dom znajduje się na rozległej posesji, to warto ją ładnie zagospodarować, urządzić ogród, który okazałby się ładny, przyjemny, odgradzał dom od otoczenia, a przy tym dostarczał tlenu. Jeżeli nie radzimy sobie sami z urządzeniem ogrodu, nie wiemy, co w nim zasadzić, aby ładnie wyglądało, możemy skorzystać z pomocy specjalistów. Oni zbadają glebę, na której znajduje się nasz dom, ocenią, co może na niej urosnąć i orzekną, jakie rośliny warto zasadzić.

Ważne jest też to, aby zasadzona roślinność pasowała nawzajem do siebie. Warto ponadto wziąć pod uwagę te drzewa czy krzewy, które już znajdują się na tym terenie, o ile oczywiście takie są. Osoby, którym zlecimy projektowanie ogrodów przydomowych, z pewnością wezmą pod uwagę wszystkie te okoliczności. Część osób preferuje ogród angielski, jednak nie brakuje tez zwolenników ogrodu francuskiego. Jeżeli jednak zgodzimy się na to, że projektant wymyśli dla nas ogród francuski, musimy nastawić się na to, że będzie on od nas wymagał sporych nakładów czasu lub że będziemy musieli do niego zatrudnić zawodowego ogrodnika.
Ogród francuski jest elegancki, wymuskany, wyrafinowany, wręcz nienaturalny, ale potrafi zadziwić wspaniałością. Sadzi się w nim piękne żywopłoty, równo przystrzyżone, czasem na prosto, a czasami w linię falistą. Ponadto w ogrodzie francuskim mogą znaleźć się klomby z wymyślnymi roślinami, które komponują, się w różnokolorowe wzory. Wielką ozdobą ogrodu francuskiego okazują się też labirynty z żywopłotów. Ponadto w ogrodzie tego typu rosną różnego rodzaju drzewa, często wspaniale kwitnące, a także sporo drzew iglastych, które również zimą zachowują zieloność. Z pewnością ogród francuski wymaga sporo pielęgnacji, ale też wyjątkowo mocno cieszy oko swoim urokiem, symetrią.

Nic zatem dziwnego, że wiele osób uwielbia ten typ ogrodu zasadzonego dookoła domostwa. Projektanci również z przyjemnością zabierają się do tworzenia ogrodu francuskiego, który stanowi dla nich ogromne wyzwanie oraz może stać się dla nich źródłem satysfakcji zawodowej.

Powiększ swoją wiedzę na temat ogrodów z www.top-garden.pl