rower miejski

Opis części rowerowych – amortyzator fox

rower miejskiMinęło już wiele lat od momentu gdy rower kojarzony był z prostym urządzeniem służącym do przemieszczania się z miejsca na miejsce.

Obecnie rowery są równie zaawansowane jak pozostałe środki transportu i stosowane są w nich najnowocześniejsze technologie. Weźmy na ten przykład amortyzator fox, pozwala na wygodną i bezpieczną jazdę nawet po najtrudniejszym terenie gdyż doskonale łagodzi jazdę po nierównościach, a budową i działaniem przypomina najnormalniejszy amortyzator samochodowy. Gdy dodamy do tego masę akcesoriów rowerowych, kiedyś wystarczył kask rowerowy i można było śmigać, dziś można jeszcze zaopatrzyć się w specjalne spodnie, koszulki, rękawiczki, okulary. W naszym jednośladzie może się znaleźć nawet przyczepka rowerowa, która pozwala na przewożenie różnego rodzaju rzeczy. Rynek sprzętu rowerowego rozwiną się bardzo mocno, a producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych wygodnych rozwiązań. Są już rowery elektryczne, spalinowe, słoneczne. Powoli zwykły rower przestaje być prostą zabawką a zaawansowanym technicznie środkiem transportu, w którym wręcz są stosowane kosmiczne rozwiązania. Jedyną rzeczą jak cierpi z tego powodu są zazwyczaj kieszenie rowerzystów, gdyż zazwyczaj tego rodzaju sprzęty sporo kosztują, jednak jakość sprzętu musi zostać przełożona na cenę.

Zawsze przecież można wygrzebać z piwnicy starego składaka, ale jeżeli jednak ktoś spróbuje przejechać się na nowoczesnym rowerze, za nic w świecie nie będzie chciał go zamienić. Pieniądze wydane na ten sprzęt przestają cokolwiek znaczyć.

Dodaj komentarz