Pierwsze łóżeczko dla dziecka

Kiedy razem z żoną dowiedzieliśmy się, że spodziewamy się dziecka bardzo się ucieszyliśmy i mieliśmy tysiąc myśli na sekundę. Po kilku dniach ochłonęliśmy i zgodnie ustaliliśmy, że przez pierwsze miesiące nie będziemy kompletowali żadnych przedmiotów związanych z dzieckiem, ponieważ chcemy skupić się na przeżywaniu samej ciąży.

Wybór odpowiedniego łóżeczka

białe łóżeczko 120x60Chociaż udało nam się długo wytrwać w naszym postanowieniu, to pewnego dnia żona zarządziła, że nadszedł czas na rozpoczęcie kompletowania wyprawki. Na początek zdecydowaliśmy, że kupimy białe łóżeczko 120×60. Przed zakupem przejrzeliśmy jednak dokładnie różne modele, żeby móc świadomie podjąć decyzję. Wiedzieliśmy, że naszym podstawowym wymogiem będzie wysuwana szuflada, dzięki której po łóżeczkiem będziemy mogli przechowywać potrzebne drobiazgi. Chcieliśmy też, żeby łóżeczko miało regulowaną wysokość, ale okazało się, że jest to standard w niemal wszystkich modelach. Sama jego wielkość była dla nas oczywista, ponieważ po pierwsze jest to najpopularniejszy rozmiar łóżeczek, a po drugie wydaje się on optymalny zarówno jeśli chodzi o wygodę samego dziecka, jak i przestrzeń, jaką zajmuje w pokoju. Uznaliśmy, że nie ma co wyważać otwarty drzwi. Pasowało nam też to, że łóżeczko miałoby być białe, ponieważ ten kolor po prostu do wszystkiego pasuje. Postawiliśmy też na model z pełnymi bokami z wizerunkiem żyrafki, dzięki czemu wchodząc do pokoju od razu było wiadome, że jest to pokój dziecka.

Ostatecznie udało nam się kupić łóżeczko, które spełniało wszystkie nasze oczekiwania, a dodatkowo trafiliśmy na promocję, dzięki której udało nam się zaoszczędzić dwadzieścia procent wyjściowej ceny. Nasz zakup został też doceniony przez znajomych, którzy także spodziewają się dziecka ponieważ uznali, że sami też zdecydują się na ten sam model, co my.