Po co do sklepu zoologicznego?

Właściciele zwierząt dobrze zdają sobie sprawę z tego, czym jest dobrze wyposażony sklep zoologiczny. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne akcesoria dla zwierząt. Każdy właściciel domowego pupila przynajmniej raz w miesiącu odwiedza to miejsce w celu poszukiwania różnorodnych produktów. W dobrym sklepie pracuje doradca, który jest zawsze chętny do pomocy.

gryzonPomoże nam wybrać właściwy produkt, którego poszukujemy z całego asortymentu dostępnego w sklepie. W takim sklepie znajdziemy karmy, zabawki dla zwierząt, gryzaki dla psów, poduszki do spania, akcesoria dla gryzoni, kuwety oraz wiele, wiele innych. Szanujący się sklep zoologiczny posiada w swojej ofercie oczywiście mnóstwo przyjaznych i włochatych, lub też skrzydlatych milusińskich. Dostępne są chomiki, świnki morskie, myszy, króliki, wszelkiego rodzaju rybki i inne. Spośród bardziej egzotycznych zwierząt można natrafić na gekony, węże i pająki. Są one przeznaczone dla doświadczonych hodowców. Zwierzęta są przyjacielem człowieka. Jednak nie każdy lubuje się czworonogach biegających po swoim domostwie. Dlatego niech nam nie przychodzi do głowy, pomysł kupowania zwierząt w ramach prezentu urodzinowego bądź imieninowego.

Niechciane zwierzęta zwykle trafiają do schroniska lub są zwyczajnie zaniedbywane przez swoich właścicieli. Jeśli posiadamy pupila i planujemy wspólną podróż, warto zawczasu pomyśleć o sposobie jego przetransportowania. Psy i koty zwykle źle znoszą podróżowanie. Większe psy najlepiej transportować na tylnym siedzeniu samochodu. Można dla nich kupić specjalne uprzęże, za pomocą których zwierzę zostaje częściowo unieruchomione. Nie będzie nerwowo biegać po całym pojeździe, a w przypadku stłuczki, nie wyleci z samochodu jak pocisk. Dla mniejszych zwierząt bardziej odpowiednie będą transportery zamykane. Transporter dla kota jest dostosowany do wymiarów przeciętnego zwierzaka. Przed podrożą najlepiej jest zapoznać pupila z transporterem, żeby się go nie bał. Taki zabieg znacznie zmniejszy stres u zwierzaka i sprawi, że podróż przebiegnie bez znacznych komplikacji. Pamiętajmy, żeby przed podróżą nie przekarmiać zwierząt.

Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnej niespodzianki. W podróż zabierzmy ulubioną zabawkę pupila.