pomiary termowizyjne

Pomoc na linii produkcyjnej – pomiary termowizyjne

Coraz więcej urządzeń i coraz to bardziej nowoczesna technologia zalewa aktualny świat. Mamy przeróżne urządzenia, które są większe lub mniejsze i które są dobrymi wspomagaczami naszej działalności. Oprócz tego, branża produkcyjna ulega rozwojowi, co jest związane ze wzrastającymi potrzebami człowieka i zwiększony popytem. Dlatego też w zależności od regionu, dużo osób znajduje zatrudnienie przy liniach produkcyjnych.

 

Zabezpieczenie linii produkcyjnej – pomiary termowizyjne

pomiary termowizyjnePracują tam najczęściej na trzy zmiany, robiąc różne rzeczy. Na przykład takie osoby mogą się zajmować sprawdzaniem dokładności naklejonych naklej ech na butelkach, szczelności korków czy tym, czy nie powstały żadne rysy w etapie produkcji na wcześniejszym etapie. Jeżeli chodzi o zakłady produkcyjne, to produkują one dziennie bardzo masowe ilości różnych produktów. Dlatego też, obsługa i właściciele takich zakładów, muszą być bardzo wyczuleni na wszelakie awarie, które mogą zakłócić pracę, a tym samym przeszkodzić w pracy setki ludzi i nie dostarczyć towaru hurtowniom czy klientom. Jednym z bardzo dobrych sposobów wykrywania awarii w takich zakładach są pomiary termowizyjne. Dzięki nim jeżeli do jakichś tarć w urządzeniach, co skutkuje zepsuciem się jego za niedługi czas, to dzięki termowizji możemy wcześniej prześwietlić maszynę i zobaczyć, gdzie nastąpił wzrost temperatury i gdzie potrzebne będzie za niedługo wykonanie interwencji. Ważne jest, aby regularnie wykonywać takowe pomiary, aby nie było za późno za interwencję. Oprócz zastosowania w pomiarze różnic w temperaturze, co za tym idzie, zapobieganiu awariom, pomiary termowizyjne w dziale produkcji umożliwiają wykrycie obecnych ciał stałych, które występują w procesie produkcji.

Jak widzimy, pomiary termowizyjne są bardzo nowoczesną i bardzo pomocną rzeczą jeżeli chodzi nawet o zakłady produkcyjne. Wszystko jest ze względu na to, że w takiego typu zakładach, ważne jest szybkie wykrycie anomalii produkcyjnych oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości związanych ze znajdowaniem się ciał obcych w procesie produkcji.