zakładanie spółek

Pomysł brata i zakładanie spółek

Mój brat szukał ostatnio sposobu na znalezienie pracy, która będzie go w pełni satysfakcjonowała. Jednak nie lubi on pracy w wielkich korporacjach, a najlepiej gdyby sam sobie był szefem. Zaproponowałam mu, żeby założył własny biznes.

Zakładanie spółek – co ma wspólnego z moim bratem?

zakładanie spółekNie bardzo jednak wiedział, co mógłby robić, więc zaproponowałam mu spółkę – on będzie szefem, będzie kierował finansami i sprawami promocyjnymi firmy, a ja zajmę się podejmowaniem zleceń. Tak powstało nasze wirtualne biuro, którego głównym zadaniem jest rejestracja spółek. Jako, że znam się na tym bardzo dobrze i wielokrotnie już pomagałam zarejestrować spółki swoim znajomym, postanowiłam, że właśnie w tym będziemy się specjalizować. Dla wielu ludzi rejestracja jest bardzo męcząca – dużo biegania po urzędach i mnóstwo formalności. Postanowiłam zaoferować potencjalnym klientom, że zrobię to za nich – dodatkowo za atrakcyjną cenę, żeby namówić ich do współpracy. Nasze biuro wirtualne we Wrocławiu szybko znalazło się na billboardach oraz reklamach w internecie, ponieważ mój brat zadbał o reklamę i promocję firmy. Najpierw ludzie muszą o nas usłyszeć, żeby mogli się do nas zgłaszać. Szybko okazało się, że Wrocław oszalał na naszym punkcie, a prawne zakładanie spółek we Wrocławiu to coś, co każdy najchętniej zleciłby komuś innemu. Dzięki temu bardzo szybko zaczęliśmy dostawać zlecenia i nasza firma zaczęła zdobywać coraz większą sławę. Cieszyło mnie to, jednak miałam naprawdę dużo pracy. Dziennie robiłam kilkanaście zleceń i okazało się, że potrzebuję jeszcze kogoś do pomocy. Żeby podtrzymać rodzinną atmosferę w firmie, zatrudniliśmy naszą młodszą siostrę. Jest co prawda dopiero po szkole średniej, ale jest bardzo inteligentna i biegła w sprawach ekonomii.

Mój brat jest zadowolony i dumny z bycia szefem, ja mam pracę, którą bardzo lubię, a nasza młodsza siostra cieszy się, że może pracować przez internet – dotychczas myślała, że będzie musiała zatrudnić się jako kasjerka w supermarkecie. Wszyscy są zadowoleni, a chyba najbardziej nasi klienci, ponieważ wykonujemy pracę rzetelnie.