Potrzebowałem pracownika z Ukrainy

Jestem kierownikiem oddziału pewnej firmy kurierskiej. Osobiście odpowiadam za to, aby towar dotarł do klientów na czas. W tym celu muszę odpowiednio rozdysponować pracę pomiędzy pracowników. Zbliżał się sezon Bożego Narodzenia. W tym czasie zawsze jest bardzo dużo pracy na magazynie. I zawsze brakuje mi rąk do pracy. W tym roku musiałem zatrudnić dodatkowego pracownika.

Znalazłem uczciwego pracownika z Ukrainy

gdzie szukać pracowników z ukrainyMiała być to praca dorywcza na kilka tygodni. Ciężko było znaleźć kogoś kto szukał takiej pracy, ponieważ większość osób szukała stałego i stabilnego zatrudnienia, a nie dorabiania się przez nieco ponad miesiąc w ciągu roku. Moja koleżanka podpowiedziała mi, że w takiej sytuacji najlepiej będzie jak poszukam pracowników z Ukrainy, ponieważ oni często przyjeżdżają do naszego kraju właśnie po to, aby dorobić przed świętami i szukają pracy dorywczej. Sęk w tym – odpowiedziałem jej – że nie wiem gdzie szukać pracowników z ukrainy. Podpowiedziała mi, żebym spróbował przez agencje pracy tymczasowej. Z pewnością znajdę tam bowiem dużą bazę ludzi, a poza tym będę miał pewność, że zatrudniam osoby, które są w naszym kraju legalnie i mają ważne pozwolenie na pracę. Skorzystanie z agencji pośrednictwa pracy to bardzo dobre rozwiązanie dla pracodawców, a także dla pracowników, którzy mają pewność, że zawsze na czas otrzymają wynagrodzenie.

Skorzystałem z jej propozycji i udałem się do agencji pracy, która znajdowała się blisko mojego miejsca pracy i słyszałem, że mają tam bardzo dużą bazę osób, które szukają pracy na kilka tygodni i pochodzą z Ukrainy. To było bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki pomocy pracownikom tej agencji w ciągu kilku dni znalazłem dla siebie odpowiedniego i uczciwego pracownika. Jestem bardzo zadowolony.