odśnieżanie

Praca sezonowa dla bezrobotnych z Rzeszowa

Osoby, którym trudno jest znaleźć stałą pracę, często podejmują się różnego rodzaju zadań dorywczych. Wiele prac sezonowych można znaleźć na wsi, od wiosny do jesieni. Najwięcej pracy jest jednak latem, gdy zbiera się owoce, urządza żniwa i sianokosy. Sezonowa praca czeka też na bezrobotnych w miejscowościach wypoczynkowych, gdzie potrzeba sporo osób do obsługi restauracji, hoteli i innych miejsc przeznaczonych dla turystów.

odśnieżanieW Rzeszowie pracę sezonową przy obsłudze budynków i parkingów można znaleźć także zimą. Kolejna zimowa pracą sezonowa okazuje się odśnieżanie rzeszów dachów, chodników, a nawet posiadłości pod Rzeszowem. Zapotrzebowanie na tę usługę jest zarówno na prowincji, jak też w mieście, w Rzeszowie. Jednak na wsi pracy przy odśnieżaniu jest więcej, gdyż domy są małe, a przestrzeń między nimi spora. Osoby, które zajmują się odśnieżaniem, robią to na dwa sposoby. Niektóre z łopatami oczyszczają z nadmiaru śniegu chodniki, a także posypują je piaskiem, popiołem i solą, aby zapobiec ślizganiu się przechodniów.
Ci natomiast, którzy mają uprawnienia do prowadzenia dużych pojazdów, jeżdżą po ulicach pługami śnieżnymi i oczyszczają je ze śniegu, a ponadto posypują je piaskiem, popiołem i solą. Rzecz jasna, jazda pługiem jest znacznie mniej męcząca, aniżeli odśnieżanie ręczne. Na pewno też przy pracy z łopatą, przez kilka godzin na mrozie, łatwo o przeziębienie. Dlatego też bezrobotni starają się zdobyć uprawnienia niezbędne do prowadzenia pługów śnieżnych. Może im to zresztą pomóc nie tylko w zdobyciu pracy sezonowej, na zimę, ale także stałej, na cały rok. Wiele osób bardzo narzeka, gdy zimą spadają duże ilości śniegu, utrudniające komunikację. Jednakże bezrobotni są z tego bardzo zadowoleni, gdyż śnieg daje im pracę i zarobek.

Gdy zima jest mroźna, śnieżna i trwa od października czy listopada do marca bądź kwietnia, można całkiem dobrze na niej zarobić. Nie raz pieniędzy zdobytych w ten sposób wystarcza na cały rok. Gdy jednak w ciągu roku śnieg pada zaledwie przez kilka dni, wówczas bezrobotni nie mają okazji, aby zdobyć parę groszy na różne swoje wydatki.