Profesjonalne folie samochodowe

 

Nowy samochód, który dopiero wyjechał z salonu, zawsze wygląda wspaniale. Karoseria się błyszczy, nie ma żadnych zarysowań, ani wgnieceń, a felgi nie posiadają śladów użytkowania. Z czasem kolor auta staje się mniej wyrazisty i pojawia się wtedy pomysł na jego zmianę.

Do czego służy folia samochodowa?

folie samochodowe szczecinKiedy na masce samochodu zaczynają być widoczne rysy, czy ślady po szpachlowaniu w wyniku jakiejś kolizji, to najlepszym pomysłem na odświeżenie wizerunku auta, jest zmiana jego koloru. Jeżeli chcemy diametralnie zmienić odcień, to można się udać do lakiernika i zlecić jego przemalowanie, ale za taką usługę sporo zapłacimy. Tańszym rozwiązaniem jest zastosowanie folii samochodowej, która daje porównywalny efekt do tradycyjnego malowania. Jeżeli chcemy kupić profesjonalne folie samochodowe Szczecin jest miastem, w którym bez problemu je dostaniemy w sklepach samochodowych. Są one sprzedawana w formie szerokich rolek, z których można wycinać dowolne kształty. Jest to samoprzylepna folia wylewna PCV, która posiada grubość stu mikronów. Z jednej strony posiada klej kanalikowy, który pozwala na łatwe przytwierdzenie folii do powierzchni karoserii, bez nieestetycznych pęcherzyków powietrza. Aplikacja takiej folii jest bardzo łatwa i każdy sobie z nią poradzi. Możemy w ten sposób okleić całe auto, albo tylko jego fragmenty, na przykład miejsca gdzie widoczne są rysy na karoserii. Zastosowanie folii jest świetnym pomysłem na maskowanie drobnych niedoskonałości lakieru, ale też może służyć do całkowitej zmiany koloru auta.

Z folii można wycinać niewielkie fragmenty i przyklejać w pożądane miejsca na aucie. Warunkiem trwałości takiego oklejania, jest czysta i odtłuszczona powierzchnia, na którą będziemy aplikowali folię. Przed rozpoczęciem oklejania auta, musi ono być czyste i suche.