kraków

Religia i kultura w Krakowie

Wszystkie osoby zainteresowane religią i literaturą zapraszamy do odwiedzin w księgarni katolickiej w Krakowie.kraków

Kraków to miasto znane z wysokiego poziomu kultury oraz religii, odwiedzają nas turyści zarówno z różnych miejsc Polski jak i z zagranicy. Aktualnie księgarnia katolicka dopiero rozpoczyna działalność, ale w chwili obecnej dostępne są już prawie wszystkie pozycje. W naszej kolekcji znajdziecie państwo całą bibliografię Jana Pawła Drugiego, Benedykta XVI i papieża Franciszka oraz wiele więcej książek innych autorów o tematyce religijnej.

Mamy w naszym asortymencie Pismo Święte w wielu różnych formach (stary i nowy testament, Biblia z przypisami Jana Pawła Drugiego, lub Biblia dla dzieci z obrazkami), literaturę piękną, modlitewniki, katechizmy, kalendarze i śpiewniki. Znajdziecie też u nas różne pisma katolickie, tygodniki i czasopisma.  Jednakże nasza księgarnia oferuje nie tylko literaturę o treści stricte religijnej. Staramy się jak najlepiej rozwijać się i dążyć do nowoczesności. Jednym z głównych celów jaki chcemy osiągnąć jest zachęcanie dzieci do zakupów w naszej księgarni. W tym celu oferujemy książki dla dzieci w wieku od trzech do dziesięciu lat, a także bajki, kolorowanki, oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

Księgarnia katolicka ma w planach też utworzyć dział poświęcony muzyce i filmowi. Zamierzamy sprzedawać muzykę religijną, klasyczną oraz ludową i audiobooki w formie płyty CD. W dziale filmy znajdziecie państwo filmy dokumentalne, fabularne i familijne a także kreskówki i bajki dla dzieci. Planujemy też organizować spotkania z autorami i znanymi postaciami w świecie katolickim. Na oficjalnym otwarciu księgarni będzie gościł Marcin Jakimowicz, redaktor „Gościa Niedzielnego” i pisarz, oraz Augustyn Pelanowski – rekolekcjonista, kaznodzieja i autor wielu książek o szukaniu Boga.

Jeśli interesuje cię rozmowa na tematy poruszane w książkach, albo  chcesz po prostu zamienić kilka słów i otrzymać autograf, serdecznie zapraszamy! O nowościach i organizowanych spotkaniach dowiesz się na naszej stronie internetowej.