Rodzaje ciąganych opryskiwaczy polowych

Prace polowe są bardzo istotne dla zbiorów. Każda czynności wykonywana przy uprawach jest bardzo ważna, bo często zależy od niej, czy zbiory będą obfity i zapewnią rolnikowi odpowiednie środki finansowe. Ze względu na rozwój szkodników, cały czas należy pamiętać o regularnym opryskiwaniu upraw. Jest to bardzo istotne.

Cechy ciąganych opryskiwaczy polowych

opryskiwacze polowe ciąganeZe względu na rozwój technologii, manualne opryskiwanie pól jest już dawno niepraktykowane. Teraz prym wiodą znakomite maszyny, które w krótkim czasie są w stanie służyć bardzo wielką część upraw. Polecane opryskiwacze polowe ciągane nie są tanimi urządzeniami, ale posiadają szereg cech, które znakomicie nadają się do sprawnej obsługi całej powierzchni uprawnej. Przede wszystkim mają duży pojemnik na substancje pryskane. jest to bardzo ważne, kiedy posiadamy wiele hektarów upraw i zależy nam na jak najszybszym zakończeniu prac. Bardzo ważne jest to, że maszyny posiadają szereg technicznych rozwiązań, które znacznie wpływają na wydajność. Wpływa na to wysokoobrotowy silnik, który potrafi zapewnić ciągłość pracy nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych. Kluczowe jest też, że wiele maszyn posiada specjalne typu nadwodzia i ogumienia opon. Przy dobrej maszynie nie zdarzy się sytuacja, że opryskiwacz ugrzęźnie w polu i nie możemy kontynuować prac. Jak drogie są dobre opryskiwacze? Dużo zależy od tego, jaki obszar mamy do opryskiwania. Nie da się ukryć, że polecane są maszyny dostosowane do naszych potrzeb.

W przypadku pól o niewielkich powierzchniach zaleca się zakup opryskiwacza doczepianego do traktora. Warto zwrócić tutaj uwagę na szerokość dysz, a także ich umiejscowienie. Pozwoli to znacznie lepiej zorganizować prace polowe. Jeśli posiadamy dużą powierzchnię, dobrze jest zaopatrzyć się w zestaw maszyn, które znacznie ułatwią postęp czynności.