Rodzicielskie trudności w roku szkolnym

Rok szkolny, niezależnie od tego czy dotyczy szkoły podstawowej, czy też szkoły średniej, wiąże się z ogromną ilością zajęć, obowiązków, nauki i stresu. I nie tylko w przypadku dzieci, bowiem ogromna ilość zajęć to również wymóg doskonałej organizacji czasu rodziców, duża ilość nauki to obowiązek dodatkowe pilnowania i ewentualnej pomocy przy zadaniach, a stres z reguły bardziej towarzyszy rodzicom, niż samym dzieciom. 

Organizacja życia rodzinnego w czasie roku szkolnego 

magnesy do tablicNie trudno jest sobie wyobrazić problemy z organizacją życia i czasu wolnego, jeśli w domu jest trójka dzieci, każde w innej klasie bądź innej szkole. Codziennie każde dziecko kończy naukę o innej godzinie, mają różnorodne zadania domowe i zajęcia dodatkowe w poszczególne dni i godziny. Jak rodzic ma to zapamiętać i jeszcze dostosować do tego swoje życie zawodowe i czas wolny? Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego, rodzinnego planera. Możemy w tym celu zakupić tablicę i specjalne magnesy do tablic magnetycznych, do tego marker suchościeralny do białych tablic i powiesić ją w widocznym dla wszystkich domowników miejscu, na przykład w kuchni. Na tablicy możemy rozpisać każdy tydzień w wyszczególnieniem wszelkich zajęć zarówno dzieci, jak i rodziców i w razie czego korygować, dopisywać i zmieniać. W ten sposób nie zdarzą nam się pomyłki bądź zapominanie o ważnych spotkaniach. 

Nie potrzeba wielu gadżetów i akcesoriów, aby cieszyć się poukładanym i zorganizowanym życiem całej rodziny. Sposoby na tworzenie organizerów są tak różne, jak różne są potrzeby rodziny. Możemy stworzyć je w aplikacji mobilnej do której dostęp mają wszyscy domownicy, bądź przyczepić do lodówki i nanosić zmiany przy użyciu magnesów. Wszystko to zależy od tego, jak rozbudowany byłby nasz plan i z czego najchętniej korzystaliby domownicy.