kredyt

Różne, niepotrzebne kredyty

kredytWielu ludzi ciągle narzeka że nie ma pieniędzy na to czy na tamto. Z reguły są to osoby biedne, które z różnych przyczyn nie potrafiły się w życiu dorobić niczego szczególnego. Bardzo często nie posiadają żadnego stałego zatrudnienia i żyją z miesiąca na miesiąc. Takich ludzi można podzielić na dwie kategorie.

Jedni to tacy, którzy po prostu nie mają w życiu szczęścia i są pokrzywdzeni przez los, natomiast Ci drudzy są z reguły bardzo leniwi i nieoszczędni. Wszelkie oszczędności potrafią wydać na rzeczy zupełnie im nie potrzebne. Mimo dużych problemów jakie często posiadają potrafią popadać w nie coraz bardziej.
Jak to się dzieje? Otóż ludzie, którzy wydają pieniądze na przedmioty zbędne, posiadają zazwyczaj jakieś miejsce zatrudnienia bo oczywiście skąd pieniądze muszą na nie brać. Ich nałóg rozwija się często do tego stopnia, że zaciągają kredyty, które jeszcze bardziej ich zadłużają. Kwoty jakie potrafią zaciągnąć są czasami tak duże, że ciężko jest im je później spłacić. Bardzo często odbija się to także na najbliższej rodzinie, która musi się borykać z problemem spłaty.
Osoba, która postępuje w ten właśnie sposób jest totalnie nierozsądna i nieodpowiedzialna gdyż nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, które może ponieść. Na co najczęściej brane są kredyty? Otóż jeśli chodzi o kredyty związane z niepotrzebnymi przedmiotami, które nie są nam niezbędne do życia to można je wymieniać w nieskończoność. Są to na przykład pieniądze brane na nowy telewizor, nowy komputer, nowy telefon. Nie ma w tym nic złego jeśli dana rzecz jest nam niezbędna do pracy lub innej ważnej potrzeby. Lecz jeśli postanawiamy kupić nową rzecz, gdzie stara jest jeszcze w dobrym stanie, a z pieniędzmi jest krucho to jest to niezbyt mądra decyzja.

Starajmy się więc zawsze przemyśleć wszystkie plusy i minusy danej inwestycji gdyż zła decyzja może pogrążyć nie tylko nas samych ale także naszych bliskich, którzy będą musieli spłacać za nas dług. Nie będzie to wówczas komfortowa sytuacja zarówno dla nas jak i dla nich.