Kopce kretów

Siatka przeciw kretom do ochrony upraw

Utrzymanie pięknego ogrodu to bardzo ciężka sprawa. Niektórym się wydaje, że sam dobry projekt wystarczy, a reszta zrobi się sama. Krzewy będą rozrastać się tak jak w planie, kwiaty nie będą wymagały przesadzania, a drzewka owocowe co roku będą obficie owocować. Nic tylko patrzeć jak wszystko kwitnie, dojrzewa i rozwija się.

Czy siatka przeciw kretom ochroni uprawy?

Kopce kretówNiestety, nie jest to takie proste jak się wszystkim wydaje. Wszystko wymaga dużego nakładu pracy i cały czas trzeba dbać, żeby rośliny się dobrze rozwijały. Przyda się nam siatka cieniująca oraz wytrzymała siatka przeciw kretom do ochrony upraw. Możemy ją umiejscowić w naszej szklarni, przyczepiając ją do folii lub szkła, lub też zawiesić, czy też postawić ją przy grządkach kwiatowych lub warzywnych. Siatka cieniująca sprawi, że słońce nie będzie padać bezpośrednio na rośliny, więc nie będzie ich wysuszać, niszczyć, nie będą wysychać. Jest to szczególnie ważne w przypadku delikatnych roślin i takich, które nie lubią dużo światła. Nie każda roślina to sukulent, który uwielbia wysokie temperatury i słońce, zatem może być podlewany tylko od czasu do czasu. Siatka cieniująca przydaje się szczególnie w czasach upałów, choć w każdej porze roku znajdzie zastosowanie np. by osłonić rośliny przed jesiennym wiatrem. Do roślin które chcemy wykopać i przesadzić lub wyrzucić przyda się nam siatka do pakowania. Będzie ona przydatna także podczas zbiorów, kiedy trzeba będzie wrzucać gdzieś jabłka, gruszki czy śliwki, a chodzenie z workami foliowymi czy torbami jest mało praktyczne i wygodne. Lepiej jest wszytko wrzucić do jeden siatki i przeciągnąć do domu.

Jeśli chodzi o trawnik to najlepszą inwestycją będzie siatka przeciw kretom do ogrodu. To one są głównymi sprawcami uszkodzeń na naszym trawniku. Ich kopce szpecą nasz ogród, a zazwyczaj pojawiają się kilka koło siebie w grupach. Siatka na krety pozwala nam tego uniknąć i cieszyć się pięknym ogrodem.