Skuteczne osuszanie budynków

Stare budownictwo najczęściej dominuje w centrach dużych miast, ponieważ są to przeważnie kamienice sprzed stu lat. Na pewno mają one swój urok i klimat, jednakże często występuje w nich duża wilgoć, która w konsekwencji prowadzi do pleśni i grzyba.

Jak pozbyć się wilgoci z murów?

osuszanie murów warszawaNie od dziś wiadomo, że wilgoć w budynku jest bardzo niebezpieczna, ponieważ będzie prowadzić do jego destrukcji. Miejsca, gdzie jest ciepło i wilgotno, a z pewnością takie są mieszkania na parterach kamienic, są idealnymi warunkami do rozwoju pleśni i grzyba. Jeżeli już się pojawią, to przeważnie walka z nimi jest dość ciężka i długa, ale możliwa do wygrania. Jednakże w pierwszej kolejności trzeba usunąć źródło problemu, czyli trzeba ustalić skąd się bierze wilgoć. Jeżeli budynek został zalany, to konieczne będzie jego dokładne osuszenie po ustąpieniu wody. Przeważnie do tego zadania wzywane są specjalne firmy, które posiadają nowoczesne grzejniki i wentylatory, dzięki czemu są w stanie skutecznie osuszyć mury i fundamenty budynku. Kolejnym etapem jest usuwanie ze ścian wierzchniej warstwy, która nie nadaje się do odnowienia, a także ewentualne ślady po pleśni lub grzybie, które mogły nawet wejść w głębsze struktury ścian. Wtedy niezbędne będzie ich kłucie, gdyż pozostawiając choćby niewielkie ilości pleśni, narażamy się na ich powrót. W celu skutecznego odgrzybienia, nakładany jest na ściany specjalny środek grzybobójczy, który usuwa widoczne oraz niewidoczne ślady, mogące występować nawet pod elewacją.

Firmy z branży osuszania budynków, mają duże doświadczenie w pracach mających na celu przywrócenie budynku do bezpiecznego użytkowania. Metod na odgrzybianie jest kilka, podobnie jak na osuszanie, jednakże zawsze priorytetem jest usunięcie źródła problemu.

Więcej znajdziesz na https://www.dryart.pl