Specjalne żarówki dla agamy

Bardzo wiele osób w naszym kraju, zresztą jak i na całym świecie, to hodowcy jaszczurek oraz innych, nieco egzotycznych zwierząt. Agamy, bo głównie o nich będziemy mówili, potrzebują nie tylko odpowiednio dużej przestrzeni życiowej, ale również optymalnie dobranego oświetlenia. 

Gdzie znaleźć żarówkę dla agam? 

żarówki uvb dla agamyJeżeli jesteśmy na etapie poszukiwań oświetlenia do naszego terrarium, najlepiej jest korzystać z oferty sklepów internetowych. Mają one bardzo szeroki asortyment i z pewnością dopasujemy coś odpowiedniego do naszych warunków. Jeżeli kupować świetlówki, czy też żarówki, to tylko uvb. Tylko one zagwarantują, że oprócz światła, agamie będzie dostarczane również ciepło. Jaszczurki tego gatunku, w naturalnych warunkach potrafią zastygać w pełnym słońcu nawet na kilka godzin. Są bardzo ciepłolubne i nigdy nie jest im dość wysokiej temperatury. Oczywiście nie zbyt wysokiej, lecz takiej, która jest najlepsza dla tego gatunku jaszczurek. Jak widzimy, wyposażenie terrarium nie może obyć się bez żarówki uvb dla agamy. To konieczne, jeśli chcemy, by zwierzę miało najbardziej komfortowe warunki. Utrzymanie ciepłoty ciała na odpowiednim poziomie, gwarantuje im bowiem przetrwanie i właściwie przebiegające procesy organizmu. Jeżeli chodzi o koszt takich żarówek, jest mocno zróżnicowany, jednak nie powinniśmy zapłacić więcej niż pięćdziesiąt, maksymalnie siedemdziesiąt złotych. Droższe żarówki są z reguły większe, bo przeznaczone do większych hodowli. Jednak również znajdziemy je w ofercie.

Właściwe oświetlenie jest w terrarium kluczowe. Ważne jest nie tylko jego odpowiednia moc, ale ważna rolę odgrywa również ustawienie. Hodowcy agam dobrze wiedzą, które żarówki są najlepsze i jeśli jesteśmy ciekawi ich porad, odwiedzajmy forum tematyczne o agamach.