Sposób na zwiększenie zasięgów na instagramie

Mogłoby się wydawać, że w dobie algorytmu instagrama, który promuje jedynie konta niesamowicie aktywne oraz te posiadające dużą ilość polubień, zapisania postów, czy komentarzy rozumiejąc to tak, że takie konto jest ciekawe dla innych, więc warto je wyróżnić. Jakie zatem wobec tego mają szanse małe konta lub te dopiero zaczynające?

Zwiększanie ilości polubień

jak mieć więcej like na instaIstnieje sposób na to, aby się przebić przez gąszcz popularnych kont. Pierwszą rzeczą są odpowiednio dobrane hashtagi. Nie te największe, ani nie te najmniejsze. Oczywiście tagi muszą być zgodne z tym co widnieje na wstawionej przez nas fotografii, ale oprócz tego warto wejść w mniejsze z nich mające do piętnastu tysięcy postów i sprawdzić ile polubień mają w nich najpopularniejsze zdjęcia, a następnie ocenić, czy jesteśmy w stanie z naszymi polubieniami się tam dostać. Drugą sprawą jest lajkowanie innym kontom zdjęć o podobnej tematyce i używających tych samych tagów. Gdy zostawimy na jakimś koncie wiele serduszek bardzo prawdopodobne, że taka osoba nam się odwdzięczy tym samym. Kolejnym sposobem na to jak mieć więcej like na insta jest oznaczenie na naszych zdjęciach kont wyróżniających oczywiście o podobnej tematyce. Jeżeli na przykład wstawiamy zdjęcia czarno białe to wówczas warto oznaczać profile, które udostępniają właśnie zdjęcia w czerni i bieli.

Oprócz tego warto dodawać często instastory i sprawić, aby były one interaktywne dodając do nich odpowiednie naklejki, które umożliwią obserwatorom dodatkową reakcję niż tylko tę podstawową na samą reakcję. Z kolei pod zdjęciem dodanym na profilu dobrze jest zadać jakieś pytanie odbiorcom i zachęcić ich do komentowania w ten sposób sprawiając, że post zacznie się cieszyć większym zainteresowaniem co algorytm chętnie podchwyci.