Sprawny podział majątku

Ludzie przeważnie korzystają z usług kancelarii prawnych, kiedy kupują nieruchomości, mają otrzymać spadek, rozwodzą się czy chcą pozwać kogoś. Wiele kancelarii zatrudnia specjalistów niemalże z każdego rodzaju prawa, dzięki czemu są w stanie pomóc każdemu.

Ile kosztują usługi w kancelarii?

kancelaria podział majątku białystokKiedy jesteśmy sami, wszystko co kupimy, zarobimy czy dostaniemy, jest naszą własnością. Zupełnie inaczej jest, kiedy wstępujemy w związek małżeński, który diametralnie zmienia tą sytuację. Jeżeli nie zostanie sporządzona intercyza, to cały majątek jest wspólny. Oznacza to, że w chwili rozwodu, cały majątek jest dzielony na pół pomiędzy żonę i męża. Wbrew pozorom nie jest to prosta sytuacja, ponieważ ciężko jest sprawiedliwie podzielić dobra, które gromadziło się często przez wiele lat. Są dwa sposoby na to: można polubownie go podzielić lub sądowo. Oczywiście lepsze jest pierwsze rozwiązanie, ponieważ mniej czasu i nerwów zajmuje, ponieważ małżonkowie sami się porozumiewają w tej kwestii. Jednak częściej jest tak, że nie mogą tego samodzielnie ustalić i wtedy konieczna jest pomoc prawnika. Jeżeli jest nam potrzebna kancelaria podział majątku Białystok jest miastem, w których znajdziemy ich kilka. Ich usług nie są tanie, ale za to bardzo potrzebne w sytuacji rozwodu i konieczności podziału majątku. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy małżonkowie mają spisaną intercyzę, która od początku zakłada rozdzielność majątkową, zatem sytuacja jest jasna. Przy podziale trzeba też jasno rozgraniczyć majątek wspólny i osobisty.

W sprawach dotyczących podziału majątku bardzo ważne jest udokumentowanie wszystkich posiadanych dóbr, które prawnie są równo dzielone pomiędzy współmałżonków. Oczywiście są sytuacje, które nieco zmieniają te proporcje, na przykład orzeczenie o winie.