cynowanie

Srebrzenie i cynowanie sztućców kuchennych

W moim domu jest wiele metalowych elementów. Zaobserwowałam, że przez to, iż są już dość stare, niestety stały się brzydkie. Wiadomo, że czas nie działa na korzyść różnych przedmiotów. Stają się one w końcu nieestetyczne.

Srebrzenie i cynowanie sztućców kuchennych to znany zabieg

cynowanieTak się stało na przykład ze sztućcami, które mam w domu. Były zawsze jego chlubą, kiedy byłam mała. Obecnie potrzebne im było srebrzenie. Przeprowadziliśmy je z pomocą profesjonalnej firmy. Teraz powróciły do swojej dawnej świetności. Bardzo mnie to cieszy. Przez chwilę zastanawiałam się czy niepotrzebne im będzie raczej niklowanie. Słyszałam, że to właśnie on może pokrywać różnego rodzaju przedmioty mające kontakt z żywnością. Nie jestem tego pewna, ale myślę, że może tak być. Poza tym także cynowanie się przeprowadza, bo na przykład na nikiel sporo osób jest uczulonych. Wtedy nie mogą nosić nawet pasków ze sprzączką niklowaną ani też niklowanych kolczyków. Ja na szczęście nie mam tego problemu i mam dużo przedmiotów, na których zostały przeprowadzone jakieś z tych procesów galwanizacyjnych. Na pewno chromowanie także było zastosowane, chociażby w samochodzie. To chyba najczęstsze miejsce, gdzie jest ono wykonywane. Wiadomo, każdy z tych materiałów, z których wykonuje się zewnętrzną powłokę na przedmiotach, ma swoje własne właściwości, które są nieco odmienne od siebie. Trzeba więc dokładnie wiedzieć, czego oczekuje się po wykonaniu takiego procesu.

Widoczny efekt także jest nieco inny. Powłoka może mieć odmienny odcień, kiedy będzie srebrzona niż wtedy, kiedy będzie niklowana.