Szkolenie psa

Szczenięta i problemy z nimi związane

Pojawienie się w domu psa często wywraca domową harmonię do góry nogami. Dzieje się to szczególnie wtedy, gdy pod swój dach przygarniamy szczeniaka. Wiąże się to także z obawami, gdyż jeśli już kiedyś mieliśmy psa to często oczekujemy, że będzie się on zachowywał mniej więcej tak samo jak jego poprzednik, gdyż byliśmy do niego bardzo przywiązani.

Skuteczne szkolenie szczeniąt to podstawa

Szkolenie psaPewności, że pies będzie zachowywał się tak samo nigdy mieć nie możemy, gdyż psy mogą mieć różne upodobania i zachowania zależne w dużej mierze od rasy, ale pewnych zachowań musimy ich nauczyć zwłaszcza jeśli mamy psy w wieku szczenięcym. Z pewnością pierwszym z problemów jakie będą miały miejsce ze szczeniakiem to nauczenie go pewnych nawyków jak na przykład sikanie poza domem. Opiekunowie często nie mają pomysłu jak nauczyć swojego małego przyjaciela by nie sikał w domu lub robią to w sposób bardzo zły. Psa trzeba już od pierwszych dni uczyć tego, aby nie sikał w domu. Na początku będzie niestety robił to bardzo często i nieregularnie, więc lepiej nie zostawiać go samego w domu. Pomóc nam mogą także psie przedszkole gdzie odbywa się szkolenie psów i szkolenie szczeniąt. Do osób, których interesuje szkolenie szczeniąt Warszawa jest znakomitym rynkiem w zakresie potencjalnych usługobiorców.. Z takich usług korzystajmy jednak wtedy kiedy nie mamy zbytnio czasu na pilnowanie psa przez cały czas. Takie szkoły dla psów mają w swoich usługach często strzyżenie psów. Psi fryzjer jest coraz bardziej popularny także w i naszym kraju. Szczeniak będzie nam próbował zasygnalizować, że ma potrzebę poprzez np. wąchanie podłogi, kręcenie się w kółko i szukanie miejsca w przerwach pomiędzy meblami. Jest to dla nas sygnał, że z psem powinniśmy natychmiast wyjść na spacer. Jeśli zdarzy się, że pies nasika w domu to powinniśmy dać mu do zrozumienia, żeby tego nie robił.

Możemy wtedy stanowczo krzyknąć na niego „nie wolno!” Za wykonanie potrzeby poza domem możemy psa czasami nagrodzić, dzięki czemu zrozumie jakie zachowania są dobre, a czego nie powinien robić. Na etapie szczenięcym musimy odpowiednio postępować z psem gdyż nawyki wyrobione w tym okresie z pewnością utrwalą się w jego dorosłości.