Szybkie wypranie dywanu

Osoby posiadające w domu dywan czy wykładzinę, doskonale wiedzą ile się czasem trzeba natrudzić żeby je wyczyścić. Nie wystarczy go odkurzyć, bo plamy muszą być zapranę specjalnym środkiem chemicznym. Niektórzy robią to samodzielnie, ale można też oddać je do pralni.

Kiedy oddać dywan do pralni?

pranie dywanów rzeszówChyba każdy z nas ma w domu odkurzacz, który używa do sprzatania podłóg. Jest on niezastąpiony, kiedy chcemy usunąć kurz, piach, sierść zwierząt czy okruchy z jedzenia. Jednak kompletnie się nie nadaje do usuwania plam. W takiej sytuacji trzeba mieć urządzenie piorące lub zaprać zabrudzenia domowymi sposobami. Jeżeli plamy na dywanie są małe, to można spróbować je usunąć szarym mydłem, woda z octem czy nawet płynem do naczyń. Jednak większe i poważniejsze plamy kwalifikują się do pralni. Jeżeli zdecydujemy się na pranie dywanów Rzeszów jest miastem, w którym jest kilka dobrych pralni. Przyjmują one nie tylko dywany, ale także wykładziny, materace czy wózki do czyszczenia. Ich usługi są skuteczne, ponieważ stosują specjalne urządzenia piorąco – czyszczące, które wykorzystują parę wodną oraz stosują profesjonalne detergenty. Oddając dywan do pralni możeny być spokojni o jego jakość, gdyż zostanie dokładnie wyczyszczony, odświeżony i odkażony. Za taką usługę w Rzeszowie trzeba zapłacić od stu do nawet pięciuset złotych. Profesjonaliści bez problemu usuną trwałe plany z kawy, krwi, czerwonego wina czy błota, a dodatkowo zlikwidują nieprzyjemny zapach wilgoci czy dymu papierosowego.

Specjaliści od dywanów zalecają, aby je regularnie prać przynajmniej dwa razy w roku, aby zachować go w dobrym stanie. Jest to szczególnie ważne jeżeli mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta domowe, które szybko zanieczyszczają wszelkie powierzchnie, na których przebywają.