fizjoterapia

Urządzenia masujące czy rehabilitacja

Nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem, ale niedawno doznałam poważnej kontuzji nogi i byłam praktycznie wykluczona z życia na kilka miesięcy. Mój lekarz prowadzący zaproponował mi rehabilitację, ale w szpitalu powiedzieli mi, że najbliższe terminy mają za prawie rok, a w prywatnych ośrodkach mają zaporowe ceny i nie stać mnie na takie zabiegi.

Co jest lepszym wyborem kupno lub wynajem urządzenia masującego czy rehabilitacja?

fizjoterapiaPrzeczytałam w Internecie na temat sugerowanych zabiegów i zasadniczo większość z nich polega na masażu. Zastanawiam się więc: czy może warto kupić urządzenia masujące zamiast wydawać krocie na rehabilitację? Wiem, że to nie to samo, ale chyba lepsze to niż nic. Nie patrzę od razu na drogie łóżka nefrytowe, ale jakieś zwykłe, tańsze urządzenie masujące, które rozluźni trochę mięśnie i pomoże mi w powrocie do zdrowia. Co sądzicie o takich urządzeniach? Czy są skuteczne? Czy służą jedynie do relaksujących masaży od czasu do czasu, czy też mogą przynieść realną ulgę choćby w dłuższej perspektywie? Czy mogą zastawić rehabilitację? Jeśli nie, to czy obok tych urządzeń mogę wykonywać jakieś ćwiczenia czy inne, tańsze zabiegi, które wspomogą masaże? Poza tym takie pytanie na marginesie. Czy wiecie co to jest komputerowe badanie skóry? Czy jest drogie? Czy trzeba je wykonywać u kosmetyczki, czy tylko u profesjonalnego dermatologa? Dostałam zalecenie na takie badanie, ale nie wiem czym jest ten analizator skóry. Czy po prostu przyglądają się skórze czy pobierają jakiś materiał do badan laboratoryjnych np. próbkę naskórka w celu dokładniejszego zbadania? Czy badanie boli, czy dają wtedy znieczulenie? Czy długo się czeka na taki wynik czy to od razu widać co jest nie tak?

Czy można też przeprowadzić takie badanie włosów?Będę wdzięczna za wszelkie informacje o urządzeniach masujących i tym komputerowym badaniu skóry, bo już naprawdę nie wiem co mam robić i co wybrać.

Informacje pochodzą z www.digitalnet.com.pl