W jaki sposób naprawić przeciekający dach?

Wraz z mężem odziedziczyliśmy dom po cioci. Dom znajdował się na wsi i otaczał go malowniczy krajobraz. Wiedzieliśmy, że będzie on nas kosztował wiele pracy jednak byliśmy pełni zapału i optymizmu. Własny dom to marzenie wielu ludzi.

Nieszczelny i przeciekający dach

jak uszczelnić przeciekający dachDom z zewnątrz prezentował się całkiem dobrze. Miał swój niesamowity urok. By poznać określić stan techniczny budynku poprosiliśmy o pomoc naszego znajomego budowlańca. Zdecydowanie nieruchomość nie miała większych usterek jednak przy oględzinach okazało się, że konieczna jest wymiana połaci dachowej. Stare dachówki zaczynały się kruszyć i pękać przez co w czasie deszczu lub opadów śniegu woda dostawiała się na strych. Woda mogła uszkodzić krokwie i całą konstrukcję. Problem cieknącego dachu okazał się naszym największym zmartwieniem. Dach był spory, a remont nie należał do tanich. Każdy kto orientował się w cenach wie że jest to duży wydatek. Znajomy polecił aby miejsca z których kapie woda jak najszybciej zakleić. Trzeba było znaleźć skuteczny sposób na to aby zabezpieczyć budynek przed deszczem i śniegiem. Zatem jak uszczelnić przeciekający dach ? Istnieje kilka szybkich i stosunkowo tanich metod. W zależności od rodzaju dachu można zastosować płynne masy hydroizolacyjne, które odporne są na warunki pogodowe oraz promienie UV. Istnieją również zaprawy uszczelniające czy masy bitumiczne. Niezależnie od tego jaki materiał wybierzemy należy przed przystąpieniem do pracy zlokalizować źródło problemu oczyścić to miejsce z wszelkich zabrudzeń. Piasku, mchu, oraz wykwitów. Po nałożeniu preparatu ten twardnieje i staje się wodoodporny. Przy renowacji dachu należy również pamiętać aby temperatura otoczenia nie wynosiła 0 stopni. Przy takiej temperaturze masa nie wyschnie i nie stwardnieje.

Szybka reakcja dotycząca usterek na dachu pozwala na zmniejszenie kosztów napraw i remontów. Pozwala na zabezpieczanie konstrukcji dachu przed szkodliwym działaniem wody. Należy pamiętać że przy małych usterkach jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Jednak jeśli problem jest większy należy zasięgnąć rady dekarza.