architekt wnętrz

Warunki rozbudowy domu

Wiele osób decyduje się z biegiem czasu na rozbudowę swojego domu. Często jest to konieczne ze względu na pojawienie się dzieci. Jednak tak naprawdę, mimo tego, że nie budujemy nowego obiektu, to także będziemy mieć wiele formalności do spełnienia.

Nie zapomnij o zezwoleniu na budowę

architekt wnętrzNiemożliwe jest wykonanie rozbudowy domu bez odpowiedniego zezwolenia. Jeśli zrobimy cokolwiek to wówczas nasza praca może zostać potraktowana jako samowola budowlana. Warto wiedzieć że na początku urzędnicy na pewno będą chcieli sprawdzić czy w ogóle jest miejsce na rozbudowę domu. Szczególnie wtedy jeśli mamy zamiar rozbudować dom w kierunku domu sąsiada. Trzeba wiedzieć, że przepisy jasno określają odległości pomiędzy sąsiadującymi ze sobą budynkami. Zgodnie z przepisami możemy rozbudować dom, który dzieli więcej niż 3 metry od działki sąsiada. Sprawdzone zostanie również to czy ukształtowanie działki oraz stan zagospodarowania terenu w ogóle umożliwia rozbudowę, która będzie zgodna z przepisami. Jeśli mamy dom w pobliżu jakiejś skarpy to raczej nie mamy co liczyć na zgodę na rozbudowę. Oczywiście do uzyskania zgody konieczna będzie także decyzja o warunkach zabudowy. Bez niej nie będziemy mogli niczego zrobić. Decyzję taką można uzyskać w miejscowym urzędzie gminy. Koniecznie także musimy zlecić specjaliście przygotowanie projektu rozbudowy naszego domu. Jest to obowiązek, którego nie można w żaden sposób ominąć. Wiadomo, że rozbudowa domu to jednak dość duże przedsięwzięcie, do którego pomimo wszystko potrzeba fachowców. Oznacza to, że jednak warto jest zainteresować się możliwościami jakie daje architekt wnętrz. Posiada on niezwykle dużą wiedzę. Oczywiście na uwagę zasługuje tutaj fakt, że takie osoby mają zupełnie inne spojrzenie na określone sprawy, co oznacza, że jeśli naprawdę komuś będzie zależało, to w krótkim czasie wiele na tym skorzysta.

Wiadomo, że oczekiwania są zaspami naprawdę zróżnicowane, jednak jeśli komuś naprawdę będzie na tym zależało, to ma szansę na to by zamieszkać w wymarzonym domu. Od czasu do czasu warto jest jednak zainteresować się jego rozbudową, a być może dla nas samych to również będzie mogło wiele znaczyć.