wędkowanie

Wędkarskie gadżety.

Od wielu lat z prawa i z lewa jesteśmy zasypywani różnego rodzaju gadżetami, które ułatwiają nam życie. Często łączą one kilka osobnych urządzeń w jeden co jest dla nas rozwiązaniem wygodnym, tanim i użytecznym. Czy wędkarstwo również doczekało się ciekawych gadżetów? Jest to branża dająca duże pole do popisu, bo wędkarze potrzebują ułatwień i chętnie po nie sięgają.

Wędkarze to grupa ludzi, która lubi mieć wiele gadżetów

wędkowanieSam lubię wędkować i często przeglądam oferty sklepów wędkarskich oferujących różnorakie nowości. Ostatnio dostałem na prezent fajny plecak wędkarski, który pomieści wędki oraz wszystkie inne niezbędne rzeczy. Posiadam też specjalną skrzynkę w której mogę przechowywać wszystkie moje spławiki, żyłki i inne części osprzętu wędki. Pomaga mi to zachować porządek w piwnicy, gdzie trzymam wszystkie rzeczy do wędkowania. Niedawno kupiłem sobie również przenośny rozkładany fotem na którym mogę sobie swobodnie usiąść i wypoczywać . W ofertach sklepów widziałem też specjalne latarki dla wędkarzy. Poprawiają one komfort łowienia w nocy. Mają one silne światło dzięki któremu na pewno nie przegapimy poruszającego się spławika. Pojawiają się także bardziej złożone technologicznie urządzenia. Moją szczególną uwagę zwróciły ostatnio gadżety elektroniczne dla wędkarzy. Echosonda wędkarska to urządzenie pomagające wędkarzom preferującym spinning. Będąc na łódce mogą rozpoznać jak ukształtowany jest grunt akwenu wodnego na którym przebywają. Rozwiązanie to zdecydowanie poprawia efektywność połowów.Krótkofalówki radiowe firmy Baofeng-radiotelefon to kolejna nowość którą warto się zainteresować.

Pozwala ona na kontakt z innymi wędkarzami co jest przydatne zwłaszcza jeśli potrzebujemy pomocy bardziej doświadczonego kolegi. Technologia do łódek wędkarskich także nie stoi w miejscu. Silnik elektryczny do łodzi to ciekawa oferta dla tych, którzy nie są zadowoleni z silników spalinowych.