wentylacja przemysłowa

Wentylacja przemysłowa i szkodniki

Do tej pory w naszej fabryce nic ciekawego się nie zdarzało. Nawet nie mieliśmy, żadnej awarii sprzętowej. Ostatnio jednak zaczęliśmy mieć w fabryce nieproszonych gości. Zagnieździły się u nas szkodniki,a konkretnie jakieś łasice, kuny czy inne podobne, paskudne leśne stwory.

Wentylatory przemysłowe niezbędne przy produkcji

wentylacja przemysłowaWszystko się zaczęło dopiero niedawno. Wiadomo, ze maszyny do obróbki drewna chodża bardzo głośno, w związku z tym nie słyszymy wielu dźwięków, bo maszyny je zagłuszają. Ja mam do dodatkowo koło siebie wielkie wentylatory do trocin, więc tym bardziej w życiu bym nie usłyszała skrobania małych pazurków o metal. Dopiero jak wyłączyliśmy nasze maszyny przed weekendem to było to słychać. Nie było to nic głośnego, ale się powtarzało. Myśleliśmy, ze może to wentylacja przemysłowa coś szwankuje, coś się do niej dostało i się teraz obija o ścianki kanałów wentylacyjnych. Może to jakiś przeciąg, albo awaria? Jednak jak się potem, okazało po weekendzie nadal zaczęliśmy słyszeć te dźwięki, a poza tym unoszący się zapach w fabryce był bardzo nieprzyjemny i bynajmniej nie były to żadne smary czy kleje, jakich używamy przy produkcji. W końcu ktoś musiał sprawdzić te kanały wentylacyjne. Okazało się właśnie, ze zagnieździły się nam tam leśne szkodniki. Musiał znaleźć jakieś przejście z wentylacji na dachu i tym sposobem dostać się do kanałów.

Teraz nam tam paskudziły i tylko zostawiały brzydki zapach. Trzeba było je szybko usunąć, zanim narobiły by nam więcej szkód. Wentylacja przemysłowa przez ten dzień nie chodziła, co wszyscy z nas odczuli, ale przynajmniej szkodniki zostały wyeliminowane.