Wizyta u psychologa po rozstaniu

Gdy rozstajemy się z bliską nam osobą często wychodzimy z założenia, że choć naprawdę bardzo cierpimy to jednak nasz problem nie jest na tyle poważny, aby zgłaszać się z nim do psychologa. Nic bardziej mylnego! Do specjalisty możemy zgłosić się ze wszystkim, z czym sobie nie radzimy niezależnie od tego, czy jest to codzienny marazm, czy właśnie rozstanie.

Pomoc psychologiczna po zerwaniu

rekomendowany dobry psycholog z poznaniaMyślenie, że nasz problem jest zbyt błahy, aby wybrać się z nim do psychologa jest niezwykle błędnym i krzywdzącym stereotypem najczęściej wynikającym ze schematu „inni mają gorzej”. Niezależnie od natury naszego problemu, jeżeli tylko z czymś sobie nie potrafimy poradzić wizyta u psychologa jest jak najbardziej wskazana. Dokładnie to samo dotyczy rozstań. Mało kto wie, ale podczas rozstania z bliską osobą w naszym mózgu następują podobne mechanizmy, jak wówczas, gdy bliska nam osoba umrze i choć występują one w nieco mniejszym natężeniu i tak są dla nas niezwykle dotkliwe i mogą rzutować na nasz nastrój do takiego stopnia, że pojawią się stany depresyjne. Dlatego w przypadku rozstania najlepszym rozwiązaniem może okazać się rekomendowany dobry psycholog z Poznania, gdzie pracują świetni specjaliści z długoletnim doświadczeniem, którzy pomogą nam przepracować rozstanie w sposób najzdrowszy dla nas samych tak, abyśmy w przyszłości nie mieli problemów z ponownym zaufaniem drugiej osobie.

Chodzenie do psychologa po rozstaniu stało się dość popularnym zjawiskiem zwłaszcza wśród osób, które tkwiły w toksycznych związkach, jednakże nawet jeżeli rozstaliśmy się poprzez niezgodność charakterów i nic toksycznego nie miało tu miejsca, kilka wizyt u psychologa mogą nam znacząco skrócić okres cierpienia, jaki niestety jest nieodzownym elementem takich sytuacji.