Wózki i akcesoria do bram przesuwnych

Bramy przesuwne są bardzo popularne, a ich różne modele są montowane przede wszystkim we wjazdach na posesje prywatne i firmowe. Korzystanie z takiej bramy niesie ze sobą szereg udogodnień, z których największym jest niewątpliwie wygoda otwierania i zamykania całej bramy. Odbywa się to najczęściej zdalnie, a cały proces może być obsługiwany bez wychodzenia z naszego samochodu.

Rola wózków i innych części bram przesuwnych

Producent wózków do bramAby całość elementów bramy składała się na jej dobre działanie, wszystkie jej elementy muszą ze sobą współpracować. Największą rolę możemy tutaj przypisać układowi sterującemu bramą, a także elementom mechanicznym. Aby brama przesuwna otwierała się lekko, rolki oraz szyny nie mogą stawiać żadnego oporu. Dlatego producent wózków do bram tworzy rolki, z materiałów stalowych oraz poliamidowych, zapewniających bardzo płynne przesuwanie całej bramy. Dużą rolę odgrywają tutaj specjalne rolki szynowe oraz wszelkiego rodzaju płaskowniki, które spełniają funkcje domykającą bramę. Na dobre i płynne działanie bramy składają się także prowadnice, roli prowadzące, a także uchwyty najazdu. Wszelkie te elementy powodują, że brama nie zacina się, a proces jej zamykania i otwierania jest szybki i bezproblemowy. Jedną z najważniejszych funkcji w całym układzie jezdnym bramy spełniają ceowniki, które tworzą szyny do bram przesuwnych. To właśnie na szynie oraz wózku spoczywa największa siła podczas ruchu bramy.

W bramach automatycznych montuje się także listwy zębate, które spełniają funkcję antywłamaniową. Dzięki nim można wyeliminować ryzyko otwarcia bramy przez złodzieja, a także nieoczekiwanego przesunięcia ręcznego całego systemu bramy. Listwy zębate tego typu są najczęściej wspawywane do środka układu jezdnego bramy przesuwnej.