Z nową matrycą mam prawie nowego laptopa

Na przekór panującym trendom i modnemu konsumpcjonizmowi staram się korzystać ze swoich urządzeń elektronicznych tak długo jak to tylko możliwe. Wiem, że większość wymienia swoje telefony i komputery średnio co dwa lata, ale ja uważam, że o wiele korzystniej jest wymieniać jedynie to co konieczne. Gdy w moim laptopie zaszwankowała matryca to ją wymieniłem na nową.

Matrycę wymieniłem w warszawskim serwisie komputerowym

niedroga wymiana matrycy w laptopie w WarszawieTak się jakoś złożyło, że ostatnio wybrałem się na tydzień do Warszawy na szkolenia. Musiałem zamieszkać w jednym z tamtejszych hoteli. Gdy pierwszego dnia rano szedłem z hotelu do budynku, w którym miałem szkolenia, zobaczyłem wielki szyld. Była to reklama serwisu komputerowego, na której oferowana była niedroga wymiana matrycy w laptopie w Warszawie. Oznaczało to, że w tym serwisie musiało być naprawdę niedrogo. Wracając ze szkolenia wszedłem do nich ze swoim laptopem, bo jego matryca już dawno wymagała wymiany. Nigdy jednak nie miałem czasu się tym zająć. A w tym warszawskim serwisie pracownicy od razu powiedzieli mi ile kosztuje nowa matryca i sama wymiana. Poprosiłem ich o zamówienie dla mnie ekranu wyświetlacza i umówiłem się na kolejny dzień na tą samą godzinę z laptopem na wymianę matrycy. Sama wymiana wyświetlacza w moim laptopie trwała około dwudziestu minut. Nawet nie wiedziałem, że jest to takie proste, ale w ten właśnie sposób odnowiłem swojego kilkuletniego laptopa.

Akurat tak się to wszystko złożyło, że w trakcie tygodniowego pobytu w stolicy udało mi się odnowić swojego laptopa. Działa tak jakby był świeżo kupiony. Na dodatek teraz ekran jest zupełnie nowy i obraz na nim prezentuje się jeszcze lepiej niż przed wymianą. Zapłaciłem siedemset złotych, ale mam praktycznie nowego laptopa. Nie muszę więc wydawać kilku tysięcy na zakup kolejnego sprzętu.