Zaawansowana pompa lakiernicza

Podczas gdy pistolety lakiernicze moga być zasilane zwykłym kompresorem, dokładnie tak jak aerografy, nie zaleca się ich używania ze względu na niską pojemność. Kompresor może zapewnić co najwyżej kilka minut płynnej pracy, podczas gdy pompy lakiernicze umożliwiają wielogodzinną, nieprzerwaną pracę bez problemów.

Najnowocześniejsze pompy do malowania 

solidna pompa lakiernicza kremlinInnym, bardzo ważnym czynnikiem jaki należy brać pod uwagę podczas wyboru urządzenia zasilającego sprzęt lakierniczy jest ciśnienie. Kompresory nie generują wystarczająco wysokiego ciśnienia by mogły być wykorzystywane do malowania ciężkimi farbami proszkowymi, toteż w lakierniach i zakładach samochodowych wykorzystywane są wyłącznie najlepsze pompy lakiernicze o dużej mocy. Solidna pompa lakiernicza Kremlin jest jedną z najbardziej polecanych pomp do zasilania pistoletów lakierniczych, służących do malowania ciężkimi farbami. Jest ona bowiem częściowo automatyczna, i posiada elektroniczne systemy regulacji ciśnienia i przepustowności powietrza, tak iż może ona w znacznym stopniu zmniejszyć częstotliwość zatykania się sprzętu, i ułatwia jego wykorzystywanie. Jak większość pomp, posiada duży zakres regulacji generowanego ciśnienia, oraz ma bardzo pojemną butlę ze zbiornikiem retencyjnym, umożliwiającą prawie pięć godzin pracy na najwyższych ustawieniach ciśnienia.

Dla wielu lakierników oczywista zaletą jest wysoka kultura pracy pompy, która jest znacznie cichsza niż większość podobnych urządzeń, i w znacznym stopniu przyczynia się do wysokiego komfortu pracy z owym sprzętem. Może być ona więc wykorzystywana w przydomowych warsztatach lakierniczych bez obaw o nadmierny hałas. Podobnie dużą zaletą jest dobrze zaprojektowana, szczelnie zamknięta obudowa, uniemożliwiająca zakurzenie części.