Zalety naturalnych karm

Chcemy jak najlepiej karmić swoje pupile, aby miały lśniącą sierść, zdrowe zęby oraz czuły się dobrze, dlatego często zastanawiamy się, jaką karmę powinniśmy wybrać. W dzisiejszych czasach oferta jest bardzo zróżnicowana i istnieje mnóstwo gotowych posiłków dla psów, które są dostępne niemal w każdym sklepie. Jednak czym należy się kierować podczas zakupu karmy?

Zdrowe karmy naturalne

karma naturalnaPsy w przeciwieństwie do człowieka mają dużo wrażliwszy układ trawienny i nie zawsze są w stanie pobrać odpowiednią ilość minerałów z karmy, szczególnie jeśli składników odżywczych nie ma w niej wystarczająco dużo. Z tego właśnie powodu naszym obowiązkiem jest wybranie takich posiłków, które zapewnią psu odpowiednią dawkę energii i dodatkowo będą zdrowe dla naszych pupilów. Coraz częściej, właściciele czworonogów zwracają uwagę na skład karmy, który po przeanalizowani okazuje się niewystarczająco dobry i bogaty w składniki odżywcze. Jednak istnieją zdrowe alternatywy, które pozwalają nam karmić czworonogów w taki sposób, aby były one zdrowe, miały dużo energii i wykazywały chęci naturalne. Mowa tutaj o karmach naturalnych, które są wolne od konserwantów, przypraw oraz uzupełniaczy tj. zboża (których psy nie mogą spożywać), ziemniaki oraz inne tańsze zamienniki mięsa. Warto wiedzieć, że karma naturalna jest organicznym produktem, który powstaje w zakładach mięsnych. Części, które nie są wykorzystywane w produkcji mięsa da ludzi, są odkładane do innej sekcji, gdzie przygotowuje się posiłki dla zwierząt. Dlaczego są takie dobre? Przede wszystkim z tego powodu, że nie zawierają szkodliwych substancji i uzupełniaczy. 

Coraz większą uwagę przykładamy do tego, co jadamy na co dzień i staramy się wybierać tylko najlepsze produkty. Dlaczego zatem nie stosować takiej samej zasady u swojego psa? Z całą pewnością wynagrodzi nam nasze zaangażowanie oraz będzie cieszył się nienagannym zdrowiem.